18 lipca, 2024

E-nowiny

Najnowsze nowinki z kilku branż

Dobre rady dla nowych i starych właścicieli kotów

Starożytni Egipcjanie uważali koty za bogów.

Jeśli spojrzysz na swojego kota, nie jest to trudne do zrozumienia. Te stworzenia są piękne i eleganckie, tajemnicze i fascynujące. Nigdy nie możesz naprawdę zrozumieć kota, ale możesz zrobić wszystko, aby się nim opiekować. Oto kilka wskazówek dla kotów, które pomogą Ci w opiece nad tym cudownym zwierzęciem.Utrzymuj czystą kuwetę. Podobnie jak ty, kot na ogół nie będzie korzystał z brudnej łazienki. Znajdź ciche miejsce, w którym pudełko nie może pozostać, i nie przesuwaj go, chyba że jest to absolutnie konieczne. Wygarniaj części stałe kilka razy dziennie. Pamiętaj, aby wyrzucić całe pudełko, umyć je delikatnym detergentem i uzupełniać raz w tygodniu.Jeśli zauważysz, że kot uszkadza meble lub inne przedmioty, może się nudzić. Trzymaj pod ręką kilka bezpiecznych zabawek, którymi kot może się bawić. Drapaki mogą również zniechęcić kota do drapania mebli. Lub zbuduj mały domek dla kota z kartonu. Twój kot pokocha miejsce do ukrycia się, a karton może być również użyty do drapania!Utrzymuj zdrową sierść kota, podając mu dodatek drożdży odżywczych. Drożdże odżywcze to niedrogi suplement, który można znaleźć w większości sklepów ze zdrową żywnością. Po prostu posyp trochę suchą karmę kota lub wymieszaj ją z mokrą karmą. Nie tylko uwielbiają smak, ale są pełne białka i witamin, dzięki którym będą wyglądać jak najlepiej!Jeśli kotka jest w ciąży, jest w ciąży, możesz spodziewać się, że będziesz mieć na rękach dużo kociąt. Stwórz wygodne miejsce dla kotki, aby przyniosła swoje dzieci gdzieś w Twoim domu. Upewnij się, że miejsce jest wystarczająco duże, aby kocięta mogły się poruszać w miarę wzrostu.Jeśli chcesz mieć swojego kota przez wiele lat, dobrym pomysłem jest trzymanie go w domu. Chociaż kot może lubić wychodzić na zewnątrz, statystycznie udowodniono, że koty przebywające na zewnątrz żyją krócej niż koty niewychodzące. Dobre rady dla nowych i starych właścicieli kotów

Kot, który spędza czas na dworze, niesie ze sobą niebezpieczeństwa, a nie tylko wszystkie inne zwierzęta.Zachowaj ostrożność, ponieważ małe dzieci mogą zbyt surowo traktować kocięta.

Naucz swoje dzieci właściwego sposobu trzymania kota. Dzieci muszą wiedzieć, jak trzymać kota i jakie zabawy lubią kot. Koty też muszą być chronione. Ich kości są znacznie bardziej podatne niż psy.Użyj swojego kota, aby nauczyć swoje dzieci obowiązków. Zwierzę wymaga opieki, w której może uczestniczyć cała rodzina. Każde dziecko może wziąć inny dzień na karmienie np. kota. To samo dotyczy pielęgnacji kuwety. Możesz zrobić harmonogram i umieścić go na lodówce. Wtedy każdy wie, za co jest odpowiedzialny.Znajdź żwirek, który lubi Twój kot. Różne żwirki mają różne zapachy i konsystencje, więc pomóż swojemu kotu znaleźć żwirek, który będzie mu na ogół komfortowy. Koty generalnie lubią zachować to samo, więc nie eksperymentuj zbyt często, bo kot może uniknąć kuwety.Jeśli twój kot dużo wychodzi na zewnątrz, istnieje duże prawdopodobieństwo, że od czasu do czasu wraca do domu brudny. Kiedy twój kot jest szczególnie brudny lub śmierdzi jak skunks, powinieneś umówić się na spotkanie z lokalnym groomerem. Groomers będzie łagodny dla twojego kota, dzięki czemu będzie mniej traumatycznym doświadczeniem.Możesz nie myśleć, że twój kot jest bogiem, ale prawdopodobnie tak! Najlepsze, co możesz zrobić, to zadbać o jego zdrowie i troskę o niego. Skorzystaj z porad zawartych w tym artykule, aby zadbać o swojego kota w sposób, do którego jest przyzwyczajony. Nawet jeśli nigdy nie otrzymasz podziękowania, docenia to.