2 lipca, 2022

E-nowiny

Najnowsze nowinki z kilku branż

Porady dotyczące ekologicznego ogrodnictwa na każdą porę roku

Toksyczne chemikalia, które są wykorzystywane w dużych gospodarstwach, mogą przedostać się do zasobów wody poprzez spływanie, a to może narazić ludzi na poważne choroby, a nawet śmierć.

Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak uprawiać własny ogród organiczny.Świetnym sposobem na obliczenie czasu sadzenia roślin w ekologicznym ogrodzie jest skorzystanie z tabeli początkowej nasion. Powinieneś wcześniej przeprowadzić badania i wypełnić tabelę. Gdy już to zrobisz, możesz użyć wykresu, aby zaplanować sadzenie przez cały sezon.Starannie wybieraj rośliny, które chcesz uprawiać. Niektóre rośliny po prostu nie są stworzone do uprawy w pomieszczeniach. Jeśli chcesz uprawiać warzywa, możesz z łatwością uprawiać brokuły lub brukselkę w pomieszczeniu. Alyssums i cynie to wspaniałe kwiaty do uprawy w pomieszczeniach. Możesz także eksperymentować z innymi rodzajami roślin, ale pamiętaj, że może to nie zadziałać.Wkomponuj kwitnące krzewy owocowe w swój zwykły krajobraz. Nie masz wydzielonego obszaru, który mógłbyś zamienić w ogród? Jagody czarnego bzu, jagody i porzeczki mają ładne kwiaty na wiosnę i świetnie prezentują się również jesienią. Dodatkową korzyścią tych roślin poprawiających krajobraz są wszystkie owoce, które produkują, abyś mógł się nimi cieszyć.Zachęć ropuchy do zamieszkania w Twoim ekologicznym ogrodzie. Ropuchy są naturalnym drapieżnikiem wielu nieznośnych robaków, które zjadają i niszczą twoje uprawy. Twórz prowizoryczne domy ropuch z przewróconych, potłuczonych glinianych doniczek i utrzymuj ziemię w porządku i wilgotną, aby sprzyjała życiu płazów.Staraj się unikać gromadzenia organicznych prac ogrodniczych. Są pewne drobiazgi, które pomogą ci nadążać za ogrodem, nawet jeśli nie masz czasu na robienie wszystkiego każdego dnia. Chwyć garść chwastów, rzuć trochę ściółki lub wrzuć trochę wody za każdym razem, gdy przejdziesz obok.Szybkim sposobem na stworzenie wieloletniego ogrodu jest cięcie pod murawą łopatą, odwracanie jej do góry nogami i pokrywanie obszaru od trzech do czterech cali zrębków. Porady dotyczące ekologicznego ogrodnictwa na każdą porę roku

Po wykonaniu tej czynności poczekaj kilka tygodni, a będziesz mógł ją pokroić i posadzić nowe byliny.Kompostowanie to świetny sposób na zasilenie ogrodu.

Możesz dodać prawie wszystko, na przykład ścinki trawy, rozdrobniony papier, fusy po kawie i wiele więcej. Zasadniczo możesz użyć wszystkiego, co kiedyś żyło (ale staraj się unikać produktów zwierzęcych). Kupując robaki i przechowując kompost w ciepłym, nasłonecznionym miejscu, szybko zamieni się on w ciemną i żyzną glebę.Sadząc nasiona do pojemnika, głębokość sadzenia powinna być trzy razy większa niż nasiona. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie nasiona są przykryte do tej głębokości, ponieważ niektóre wymagają bezpośredniego nasłonecznienia, aby prawidłowo rosnąć. Dotyczy to popularnych kwiatów, takich jak petunie i cynie. Jeśli nie masz pewności co do konkretnych potrzeb swoich nasion, powinieneś skonsultować się z lokalnym centrum ogrodniczym lub przeprowadzić dalsze badania online. Ważne rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, to wymagania dotyczące wody, idealny rodzaj gleby i zalecana ekspozycja na światło słoneczne.Jeśli zaczynasz ekologiczny ogród, upewnij się, że przesadzasz sadzonki do większych pojemników z mieszanką kompostową, gdy tylko sadzonki zaczną tłoczyć się nawzajem w swoich oryginalnych pojemnikach. Jeśli tego nie zrobisz, twoje nasiona w końcu uduszą się i umrą.Teraz, gdy przeczytałeś ten artykuł, prawdopodobnie jest dla ciebie jasne, że nie trzeba naukowca rakietowego, aby wyhodować produkty organiczne. Jeśli po prostu zastosujesz się do kilku łatwych do wdrożenia wskazówek, możesz być na dobrej drodze do sukcesu w ogrodnictwie. Zapamiętaj te wskazówki i wykorzystaj je, aby uprawiać ogród, o którym marzyłeś.