19 sierpnia, 2022

E-nowiny

Najnowsze nowinki z kilku branż

Dlaczego warto odwiedzić Kazimierz Dolny?

W naszym kraju możemy znaleźć wiele pięknych i interesujących miejsc, które trzeba odwiedzić i spędzić tam kilka dni.

Jednym z takich miejsc jest niewątpliwie Kazimierz Dolny, jest to małe, położone nad Wisłą miasteczko. Już w latach dwudziestych ubiegłego stulecia tłumnie zjeżdżali do Kazimierza Dolnego pisarze, artyści, którzy bardzo chwalili sobie tutejszy klimat, jak również piękno przyrody. Znajdziemy tu piękne zabytkowe kamienice, które posiadają na frontach wspaniałe płaskorzeźby. Obecnie przyjeżdżają tutaj w dużej mierze turyści ze stolicy, którzy w tym cichym miejscu mogą dobrze wypocząć od zgiełku.

Dlaczego warto odwiedzić Kazimierz Dolny?

Wakacje w Kazimierzu Dolnym

Znajduje się tu wiele atrakcji turystycznych, możemy spędzić czas w kawiarenkach na rynku, przespacerować się wzdłuż Wisły. Kazimierz Dolny jest znany z Góry Trzech Krzyży, skąd rozpościera się widok na miasteczko. Możemy skorzystać tutaj z wielu atrakcji, takich jak przykładowo rejs po Wiśle, przepłynąć promem do Janowca, gdzie możemy zwiedzać Zamek. W Kazimierzu znajduje się baszta, która pochodzi z XIII wieku, w XIV wieku król Kazimierz Wielki ufundował zamek, którego ruiny możemy oglądać do dziś. Kazimierz jest bardzo urokliwym miejscem, gdzie znajdziemy bardzo charakterystyczną architekturę, na rynku znajdują się renesansowemu kamienice, jest to bardzo ciekawa architektura nawiązująca nieco do stylu włoskiego czy też niderlandzkiego. Kazimierz jest miejscem, gdzie znajdziemy wiele miejsc noclegowych, możemy zatrzymać się w hotelach lub też pensjonatach, z pewnością turyści znajdą tu możliwość odpoczynku. Jest to okolica, która sprzyja spacerom, jak również wycieczkom rowerowym.

Możemy skorzystać także z atrakcji znajdujących się nad Wisłą, znajduje się tu długi deptak, którym możemy przejść także w kierunku kamieniołomów. Dużym zainteresowaniem turystów cieszą się wąwozy lessowe, które są ciekawym miejscem, gdzie możemy obcować z dziką przyrodą, znajdziemy tu wąwóz Korzeniowy Dół, który posiada charakterystyczny wygląd dzięki korzeniom drzew, które okalają wąwóz z obu stron. Wąwozy oddalone są około 2,5 km od centrum Kazimierza Dolnego, jest to z pewnością ciekawe miejsce, jeżeli lubimy spacerować.

Dla wielu osób wakacje w Kazimierzu to czas odpoczynku, często wyjeżdżamy z całą rodziną. Kazimierz Dolny jest miejscem, które posiada bardzo dobrą bazę noclegową, możemy zatrzymać się przykładowo w obiekcie MM Resort, które może zaoferować tam wygodne kwatery, na terenie obiektu znajduje się plac zabaw, miejsce na ognisko, możemy także skorzystać z jacuzzi czy też z boiska do koszykówki.