2 lipca, 2022

E-nowiny

Najnowsze nowinki z kilku branż

Dlaczego warto zainwestować w wysokiej jakości panele fotowoltaiczne?

Bardziej wydajne panele słoneczne zwykle kosztują więcej niż ich mniej wydajne odpowiedniki.

Możesz chcieć przeanalizować, czy ta początkowa różnica kosztów jest uzasadniona zwiększonymi oszczędnościami osiągniętymi dzięki wytwarzaniu większej ilości energii elektrycznej w całym okresie eksploatacji twojego systemu energii słonecznej. Zwiększona produkcja energii elektrycznej oznacza, że musisz kupować mniej energii od swojego dostawcy.

Dlaczego warto zainwestować w wysokiej jakości panele fotowoltaiczne?

Fotowoltaika SunErgo oferuje wysokiej jakości panele słoneczne

Efekt fotowoltaiczny przekształca światło w energię elektryczną. Prąd elektryczny pojawia się, gdy elektrony są przemieszczane. Aby tak się stało, fotony, czyli cząsteczki światła, wzbudzają najbardziej zewnętrzne elektrony atomów niektórych elementów półprzewodnikowych. W praktyce światło padające na ogniwo fotowoltaiczne jest zamieniane na energię elektryczną przez półprzewodnik, zwykle krzem. Panel fotowoltaiczny składa się z kilku ogniw słonecznych wytwarzających prąd stały, który jest następnie przetwarzany na prąd przemienny przez falownik. Panele słoneczne mogą być z powodzeniem stosowane w małych systemach do użytku domowego, lub dużych farmach słonecznych do produkcji prądu dla osiedli mieszkaniowych i dużych fabryk.

Opierając się na standardowych szacunkach instalacja systemu słonecznego o mocy 3 kW może zająć do 1 dnia, a układ słoneczny o mocy 5 kW – od 1 do 2 dni. Większe systemy i instalacje zawierające baterie mogą zająć od 2 do 5 dni. Z pewnością przedstawiciel producenta poinformuje cię, jak długo powinna trwać instalacja, na podstawie specyfikacji i domu. Będziesz musiał kupić kontroler ładowania lub falownik oddzielnie, jeśli zestaw panelu słonecznego nie zawiera tych elementów. Często produkty do przechowywania akumulatorów mają wbudowane falowniki i kontrolery ładowania.

Stosowane są dwa różne typy instalacji, indywidualne systemy dla właścicieli domów, osiedli i małych firm, które oferuje Fotowoltaika SunErgo, a także elektrownie fotowoltaiczne zajmujące setki akrów ziemi, które wytwarzają energię elektryczną na dużą skalę, którą można wprowadzić do sieci energetycznych.