27 maja, 2022

E-nowiny

Najnowsze nowinki z kilku branż

Gdzie odpoczywać w spokoju pośród dzikiej przyrody

Osoby które poszukują w czasie urlopu ciszy i spokoju z pewnością mogą udać się na odpoczynek do jury krakowsko-częstochowskiej, jest to bardzo interesujące miejsce, możemy znaleźć tutaj wiele interesujących atrakcji turystycznych, średniowiecznych zamków, wspaniałych formacji skalnych możemy zwiedzać także jaskinie.

Oczywiście warto zwrócić uwagę na to miejsce ze względu na dziką przyrodę, możliwość odpoczynku w spokoju z dala od miejskiego zgiełku.

Gdzie odpoczywać w spokoju pośród dzikiej przyrody

Co jura krakowsko-częstochowskia oferuje turystom?

Z pewnością odnajdą tu dla siebie coś osoby które są fanami kajakarstwa, możemy udać się na spływ kajakowy po rzece Kłodnicy, jest do prawostronny dopływ Odry, Kłodnica płynie przez województwo opolskie oraz śląskie, a następnie uchodzi do Odry w kędzierzynie-koźlu. Możemy wybrać się na spływ na odcinku Rudziniec – Kędzierzyn-Koźle lub też od miejscowości Ujazd. Jest to wąska i spokojna rzeka która ciągnie się wzdłuż wspaniałych zarośli, traw wodnych, z pewnością jest to odcinek łatwy oraz miejsce pełne spokoju.

Znajdą tutaj także coś dla siebie miłośnicy narciarstwa czy też snowboardu ponieważ Jura Krakowsko-Częstochowska może zaoferować wiele stoków, dodatkowo oczywiście znajdziemy tam wyciągi. Na miejscu możemy wypożyczyć narty lub też snowboard, cały potrzebny osprzęt. Oczywiście tutejsze ośrodki oferują bardzo dobrą bazę noclegową, znajdziemy tutaj parkingi, hotele. W okresie zimowym także jest to bardzo urokliwe miejsce gdzie możemy także skorzystać także z nart biegowych, oraz innych atrakcji typowych dla tej pory roku.

Zatem może być to odpoczynek dla całej rodziny, dla osób które lubią także wypoczynek aktywny, z pewnością warto wybrać i w takie miejsce jak jura krakowsko częstochowska domki do wynajęcia, hotele, pensjonaty zaoferują nam tutaj bardzo dobrą bazę noclegową, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie, często hotele i pensjonaty zlokalizowane są w pobliżu atrakcji turystycznych.