2 lipca, 2022

E-nowiny

Najnowsze nowinki z kilku branż

Jaki rodzaj materiału jest najlepszy na poszewki do pościeli

Istnieje kilka rodzajów tkanin używanych w pościeli, na prześcieradła, poszewki na poduszki, poszwy na kołdry i narzuty, a decyzja, który z nich najlepiej odpowiada twoim osobistym potrzebom, może być nieco trudna.

Na przykład niektóre osoby wolą poszewki nieco grubsze, a inne cienkie i delikatne. Koszt często może być decydującym czynnikiem, gdy wymagany jest zakup nowej pościeli, a obecnie na rynku dostępnych jest wiele doskonale dobranych materiałów z włókien mieszanych lub naturalnych. Nie ma chyba nic bardziej luksusowego niż wślizgnięcie się do świeżo zasłanego łóżka, a dodatkowy luksus w postaci jedwabnej pościeli może sprawić, że doświadczenie to będzie absolutną przyjemnością. Jedwabne prześcieradła są wykonane z super miękkich wytłoczek zebranych z jedwabnika, który jest larwą ćmy. Może nie brzmi to zbyt luksusowo, ale wykończona tkanina jest niesamowicie miękka, lekka i jedwabista, dzięki czemu idealnie nadaje się na poszewki na pościel. Jedwab jest również naturalnie hipoalergiczny, co czyni go idealnym wyborem dla osób z alergią lub wrażliwą skórą. Jedwabna pościel jest niezwykle wszechstronna i ma tę zaletę, że jest chłodna latem i ciepła zimą.

Jaki rodzaj materiału jest najlepszy na poszewki do pościeli

Wadą jedwabiu jest to, że może być niezwykle kosztowny i wymaga starannej pielęgnacji i prania.

Bawełna jest tkaniną wykonaną poprzez przędzenie bawełnianych główek i nasion rośliny w nici. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tkanin bawełnianych, najlepsza, i dlatego najdroższa, jest czysta bawełna egipska, która pierwotnie była uprawiana tylko na ograniczonych obszarach Egiptu. Jednak ze względu na popyt jest obecnie uprawiana komercyjnie i dostępna jest w nieco niższej cenie. Bawełna, podobnie jak jedwab, występuje naturalnie i będzie dobrym wyborem dla wrażliwej skóry, jest sprężysta i trwała, zapewniając ciepło i miękkość. Pościel odpowiednią dla alergików kupisz tutaj https://cotti.pl/koldry-i-poduszki/koldry-antyalergiczne. Można ją również bez problemów prać wielokrotnie bez utraty koloru czy fasonu i rozmiaru. Bawełny używa się również do produkcji pościeli dziecięcej, ponieważ jest odporna na zniszczenia i nie powoduje przegrzania ani alergii.