2 lipca, 2022

E-nowiny

Najnowsze nowinki z kilku branż

Kredyt lub pożyczka? Wybieramy bardzo dobrą opcję

W pewnych momentach mamy kłopoty finansowe. Potrzebujemy pieniędzy lecz nie mamy skąd ich wziąć.

Nasze ekonomizacje są zbyt niskie, aby zrealizować nasze fantazje. A wyobrażenia są różnorodne. Czasami marzymy o zakupie używanego auta, jaki kosztuje parę tysięcy złotych, czasem pragniemy zakupić mieszkanie w centrum miasta- na jakie musimy mieć przynajmniej paręset tysięcy złotych. Zastanawiamy się więc, skąd wziąć takie pieniądze. Zastanawiamy się czy ma to być kredyt lub szybka pożyczka. Jeśli decydujemy się na użyczenie niedużej kwoty w owym czasie decydujemy się na pożyczkę. Nie powinniśmy nikomu objaśniać się na co przeznaczymy pieniądze pożyczone w instytucji finansowej. Pożyczki są bowiem bezcelowe, nie musimy definiować celu na jaki zaciągamy pożyczkę. Inaczej jest w wypadku kredytu. Klient musi powiedzieć pracobiorcom banku na co zostanie taki kredyt przeznaczony. Kredyt to pieniądze pożyczane na jakiś cel. Konsument nie może przeznaczyć ich na nic innego. Jest z tego rozliczany. Musimy o tym pamiętać, jest to niesłychanie istotne.

 


Mnóstwo osób bierze pożyczki. Są to pieniądze, które niejednemu z nas zezwalają wygrzebać się z tarapatów – opłacić zaległe opłaty, zezwalają pojechać na wymarzone wakacje.

W szeregu przypadków nie mielibyśmy możliwości zaoszczędzić prawidłowo wysokiej sumy. Zajęłoby nam to parę lat. Banki wychodzą kontrahentom naprzeciw. Jeżeli mamy zdolność kredytową możemy zaciągnąć kredyt. W pewnych momentach jest to określona suma, nie wyższa aniżeli ileś złotych.
Instytucje finansowe obliczają, jaką sumę będziemy w stanie spłacać każdego miesiąca. Musimy własne kredyty spłacać regularnie. A kredyt jest oczywiście takim zobowiązaniem. Jeśli decydujemy się na zaciągnięcie kredytu powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, by był to pierwszorzędny kredyt z punktu widzenia konsumenta. Ważne jest, aby oprocentowanie było niskie. Istotna jest również opłata przygotowawcza – musimy liczyć na to, iż nie będzie ona zanadto wysoka. Zaciągając kredyt musimy wiedzieć o tym, że będziemy musieli oddać więcej pieniędzy, jest to cena zadłużenia. Tak jest zawsze, w dowolnym banku. Musimy przeanalizować oferty wszystkich banków zanim podejmiemy decyzję, w którym zaciągniemy kredyt.