2 lipca, 2022

E-nowiny

Najnowsze nowinki z kilku branż

Masaż to coś, co nie powinno być stresujące

Chcesz dowiedzieć się więcej o masażu domowym? Czy chciałbyś mieć umiejętności, aby móc wykonywać masaże swoich bliskich? Jeśli tak, to dobra wiadomość.

Ten artykuł zawiera kilka wskazówek, które pomogą Ci ulepszyć swoje techniki. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej i zdobyć więcej umiejętności.Jeśli dana osoba chce głębszego masażu, uważaj na to, ile olejku używasz. Tak, olejek świetnie czuje się na plecach i powoduje mniejsze tarcie, ale to ostatnie jest problemem przy głębszym masażu tkanek. Bez tego tarcia nie będziesz w stanie wykonać głębokiego masażu, ponieważ twoje ręce będą się ciągle ślizgać. Zminimalizuj ten problem, używając tylko tyle oleju, aby masaż był wygodny, ale nie na tyle, aby stracić wszelkie tarcie.Twój masażysta musi być w stanie dotrzeć do Twojej skóry, aby wykonać masaż, więc musisz być przygotowany na rozebranie się. Będziesz mógł to zrobić sam w pokoju, a bieliznę możesz zostawić na sobie. Po rozebraniu się i ułożeniu na stole do masażu pod prześcieradłem terapeuta wróci do pokoju.Jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić przed i po masażu, jest picie dużej ilości wody. Woda pomoże wyeliminować część wolnych rodników znajdujących się w twoim ciele, które mogą przede wszystkim powodować twój dyskomfort. To zoptymalizuje twoje ogólne wrażenia.Nie wstawaj od razu po masażu, zwłaszcza przy głębokim masażu tkanek. Większość ludzi doświadczy napadów zawrotów głowy lub uczucia oszołomienia, jeśli ciało nie zdąży przetworzyć zabiegów masażystki. Zrelaksuj się jeszcze trochę i pozwól swojemu ciału się uregulować, zanim wrócisz do swojego dnia.Cierpisz na nadciśnienie? Niezależnie od tego, czy jest dziedziczna, czy spowodowana stresem, może być niebezpieczna. Jeśli szukasz sposobu na obniżenie ciśnienia krwi, spróbuj masażu. Masaż to coś, co nie powinno być stresujące

Masaże to świetny sposób na rozładowanie stresu i napięcia.

Udowodniono również, że znacznie obniżają ciśnienie krwi u ludzi.Przed masażem skonsultuj się z masażystką. Wiedza o tym, co wydarzy się podczas sesji, pomoże Ci się zrelaksować. Jest to również okazja do omówienia wszelkich alergii lub obaw związanych z produktami używanymi podczas masażu. Poproś o muzykę, jeśli chcesz, lub cokolwiek innego, co zwiększy Twój poziom komfortu.Jeśli co miesiąc cierpisz na PMS z nadmierną retencją wody i skurczami, może ci pomóc. Udowodniono, że siła masażu pomaga zmniejszyć tę nieestetyczną retencję wody, dzięki czemu spodnie będą nieco łatwiejsze do dopasowania. Może również pomóc złagodzić ból towarzyszący skurczom.Jeśli wykonujesz romantyczny masaż swojemu partnerowi, rozważ rozświetlenie pokoju świecami. Świece zapewniają odpowiednią ilość światła, dzięki czemu możesz zobaczyć, co robisz, jednocześnie pozwalając partnerowi się zrelaksować. Są również bardzo romantyczne i mogą wpłynąć na uczucie, które próbujesz stworzyć w tej chwili.Rozmawiaj ze swoim masażystą. Rozmowa może być ostatnią rzeczą, jaką naprawdę chcesz zrobić podczas masażu, ale może to być różnica między dobrym doświadczeniem a wspaniałym. Musisz poinformować terapeutę, które obszary wymagają pracy i jakie techniki działają najlepiej.Teraz masz kilka świetnych sugestii, które pomogą Ci rozpocząć masaż w domu. Niezależnie od tego, czy Twój ukochany ma konkretny problem, czy po prostu chcesz relaksującego sposobu na nawiązanie więzi, dobre techniki masażu pomogą Ci. Zacznij więc praktykować te pomysły we własnym domu już dziś.