2 lipca, 2022

E-nowiny

Najnowsze nowinki z kilku branż

W co ubiera się elegancki mężczyzna?

Pewne elementy garderoby męskiej na przestrzeni lat pozostają uniwersalne, z pewnością będzie to elegancka koszula, krawat oraz garnitur.

Oczywiście z biegiem lat zmieniają się style, trendy jednak nadal na spotkaniach bardziej uroczystych będziemy zakładali garnitur, krawat oraz elegancką koszulę, nadal wielu mężczyzn nosi marynarki także do spodni dżinsowych, zakłada także koszulę.

Koszule dobieramy odpowiednio do okoliczności

Z pewnością jedną z podstaw odzieży męskiej bez koszula, możemy zakładać je na różne okazje, będzie to z pewnością ubiór do marynarki czy też garnituru, oczywiście wybieramy koszulę bardziej eleganckie na bardziej oficjalne spotkania czy okazje. Naturalnie podstawową koszulą będzie biała bawełniana prosta koszula, możemy zwrócić uwagę iż rękawy możemy w tym przypadku zapinać na guziki lub też zastosować spinki do koszuli, co będzie z pewnością opcją bardziej elegancką. Wielu mężczyzn nosi także koszule na co dzień, jest to wygodne rozwiązanie, zwłaszcza jeżeli chcemy lepiej wyglądać w biurze, w pracy wówczas koszula doskonale się sprawdzi, najczęściej będziemy komponował ją z jeansami. Oczywiście często także mężczyźni zakładają marynarki wówczas koszula jest obowiązkowa chociaż w lecie wielu mężczyzn wybiera także koszulki jako cieńszą alternatywę dla koszuli.
Tshirt męski biały - wiosna 2021

Grubsze koszule na jesień

W okresie jesiennym z pewnością wybierzemy grubsze koszule, może być to przykładowo model flanelowy, który z pewnością będzie ciepły, oczywiście koszula powinna być wykonana z najlepszej jakości materiału, Warto zwrócić uwagę na modele z bawełny, oczywiście czasem mogą być to różne domieszki, przykładowo materiały które pozwolą na lepszą elastyczność koszuli. Dobierając wielkość powinniśmy zwrócić uwagę na trzy zasadnicze rozmiary, będzie to kołnierzyk, obwód w klatce piersiowej oraz długość rękawów. W przypadku kołnierzyka powinniśmy zwrócić uwagę iż wiele koszul na co dzień będziemy zapinać pod szyją zatem nie muszą być one dobrze dopasowane. W przypadku obwodu w klatce piersiowej powinniśmy zwrócić uwagę aby po zapięciu guziki nie zostały zbytnio napięte, podobnie źle dobrana koszula będzie nieprawidłowo wyglądała na naszych plecach czy też barkach zbytnio opinając.

W przypadku koszul długość rękawów odgrywa dużą rolę ponieważ jest to element który źle dobrany od razu rzuca się w oczy, dlatego też powinniśmy kupując koszulę założyć ją zapiąć guziki, wyprostować ramiona, jeżeli koszula będzie sięgała nam do końca przegubu nadgarstka wówczas koszula będzie dobra na prawidłowo. Należy także pamiętać iż koszula powinna być nieco dłuższa od marynarki dlatego też jeżeli kupujemy garnitur wraz z koszulą lub marynarkę powinniśmy wybrać ją w taki sposób aby przy wyciągniętych rękach koszula nieco wystawała.

Ciekawe aranżacje koszuli z innymi elementami ubrania znajdziemy na stronie https://www.placpigal.pl/blog/jesienna-odziez-meska-2020-jaka-koszule-wybrac-na-chlodniejsze-dni/, powinniśmy zwrócić uwagę iż nie każda koszula będzie odpowiednia na daną okazję, w przypadku kiedy ubieramy się luźniej warto przetestować różne aranżacje wykorzystujące bardziej odważne kolory. Warto zwrócić uwagę iż do uniwersalnej czarnej marynarki będziemy mogli założyć koszulę każdego koloru, z pewnością będzie to dobry pomysł aby przełamać nieco klasyczny styl w którym do czarnej marynarki zakładaliśmy najczęściej białą koszulę.