19 sierpnia, 2022

E-nowiny

Najnowsze nowinki z kilku branż

Skuteczna likwidacja trudnych zanieczyszczeń lakieru

Powłoka lakiernicza samochodu odgrywa istotną rolę pod względem estetyki, ale nie należy również zapominać o jej właściwościach ochronnych.

Dzięki niej blacharka samochodu jest chroniona przed różnymi zanieczyszczeniami, wilgocią, czynnikami chemicznymi powodującymi korozję oraz przed wieloma innymi negatywnymi czynnikami mogącymi doprowadzić do szybszej degradacji materiału. Okazuje się, że powłoka lakiernicza jest każdego dnia narażona na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz zanieczyszczenia, które mogą być trudne do usunięcia. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat walki z takimi problemami.

Skuteczna likwidacja trudnych zanieczyszczeń lakieru

Zanieczyszczenia lakieru i walka z nimi

Podstawowe zanieczyszczenia i zabrudzenia można likwidować poprzez regularne mycie, woskowanie i polerowanie pojazdu. Można też korzystać z powłok ceramicznych lub specjalnych folii do oklejania. Takie powierzchnie jednak prędzej czy później mogą zostać pokryte zabrudzeniami. Regularne mycie jest więc sprawą bardzo istotną, ale nie zawsze pozwoli na pozbycie się różnych zabrudzeń o nietypowym, a także trudnym charakterze.

Rozpuszczalniki są niestety złym wyborem, ponieważ razem z zabrudzeniami mogą one usunąć powłokę lakierniczą prowadząc do jej uszkodzenia. Dobrym wyborem są jednak preparaty o specjalnym składzie. Są one przystosowane do bezpiecznego i efektywnego likwidowania zanieczyszczeń, takich jak na przykład pozostałości żywicy, kleju, gumy oraz innych trudnych zabrudzeń. Nadają się do użytkowania na lakierze matowym, a także na powierzchniach szklanych.

Trzeba mieć na uwadze fakt, że dostęp do porządnych preparatów likwidujących trudne zabrudzenia, nie jest trudny w dzisiejszych czasach. Wiele ciekawych ofert produktów, takich jak na przykład https://grupaurban.pl/shop/producenci/koch-chemie/koch-chemie-eulex-m-1l/ można znaleźć w sklepach stacjonarnych, jak również internetowych. Taka forma zakupów jest niezwykle szybka, sprawna, bezpieczna oraz wygodna dla klientów z całej Polski.