27 maja, 2022

E-nowiny

Najnowsze nowinki z kilku branż

Pyszne lody dostępne przez cały rok

Z pewnością każdy z nas lubi jeść lody zwłaszcza w okresie letnim.

Gdy będziemy chcieli się nieco ochłodzić, możemy kupić lody w sklepie z lodówki, mogą być to rożki, bardzo popularne lody na patyku, czy też w różnych innych formach, w kubeczku. Oczywiście znajdziemy także wiele dobrych lodziarni, dzięki którym będziemy mogli zjeść świeże lody gałkowe. Wiele źródeł podaje, iż lody były już znane przed naszą erą, w starożytnym Rzymie, Grecji oraz w Persji. Często był to po prostu lód z owocami, specjalnie przygotowany i podany. Oczywiście lody powinny posiadać odpowiednią konsystencję, nie może być to po prostu zamrożona woda smakowa, dlatego też należy zwracać szczególną uwagę na proces ich wytworzenia. Do produkcji lodów wykorzystane są specjalne maszyny, które działając rotacyjnie rozbijają cząsteczki tłuszczu w mleku. W tym procesie dodawane jest także powietrze, dzięki temu powstaje specjalna piana, w procesie powstaje specjalna masa lodowa, która będzie nadawała się dopiero do zamrożenia. Oczywiście możemy spotkać wiele różnych metod produkcji, może być użyte mleko krowie jak również skondensowane czy też śmietana lub jogurt. Warto zwrócić uwagę, iż ten proces musi być przygotowany odpowiednio, powinien być dobrze nadzorowany na każdym etapie, ponieważ w przypadku błędów lody mogą się po prostu nie udać, a masa nie będzie nadawała się do formowania. Pyszne lody dostępne przez cały rok

Oczywiście obecnie producenci lodów starają się powracać do starych receptur, znanych od kilkudziesięciu lat, które pozwalają otrzymać wyjątkowy smak lodów.

Warto pamiętać iż najtańsze lody nie zawsze produkowane są według odpowiednich receptur, dlatego nie są też zbyt smaczne, czy też posiadają nieprawidłową konsystencję. Oczywiście każdy producent lodów oferuje bardzo wiele smaków, są to często smaki owocowe, tak jak truskawkowe, wiśniowe, jagodowe, oczywiście bardzo dużą popularnością cieszą się także lody śmietankowe oraz czekoladowe. Można jeść lody z różnego rodzaju dodatkami, z ciastkami, posypkami, w wafelku, w rożku, także z różnego rodzaju polewami. Z pewnością każdy z nas ma swój ulubiony smak, i wybiera takie lody, które najbardziej nam odpowiadają, możemy zakupić lody w różnych opakowaniach także duże kilogramowe, w zależności od naszych potrzeb.