27 maja, 2022

E-nowiny

Najnowsze nowinki z kilku branż

Jak ukoić skórę po zabiegach pielęgnacyjnych i upiększających

Obecnie wiele kobiet decyduje się na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, aby zachować zdrowy, młody i promienny wygląd skóry.

Wiele z takich zabiegów może spłycić zmarszczki, blizny po trądziku, usunąć przebarwienia, oraz sprawić, że skóra znowu będzie elastyczna i gładka. Zabiegi są dobierane przez lekarza indywidualnie dla potrzeb pacjentki i stanu jej skóry oraz oczekiwań. Mikrodermabrazja, mezoterapia, peelingi chemiczne czy zabiegi laserowe to niezwykle bezpieczne i skuteczne procedury kosmetyczne. Jednak, podobnie jak w przypadku wszystkich zabiegów, należy szczególnie zadbać o skórę przed i po zabiegu, aby uzyskać szybki powrót do zdrowia i osiągnąć najlepsze rezultaty. Postępowanie zgodnie z właściwymi instrukcjami dostarczonymi przez lekarza przed zabiegiem zapewnia, że proces przebiega gładko i pomaga zminimalizować ewentualne skutki uboczne. Na kilka dni przed zabiegiem należy przestać używać silnie działających preparatów miejscowych, jak kwasy, retinol, czy środki złuszczające, a także nie należy przyjmować leków przeciwzapalnych przez co najmniej kilka dni przed zaplanowanym zabiegiem. Jak ukoić skórę po zabiegach pielęgnacyjnych i upiększających

Będą one zakłócać naturalny proces zapalny, który ma kluczowe znaczenie dla odmłodzenia skóry.

Unikaj zabiegów takich jak depilacja laserowa, elektroliza czy woskowanie, a także nadmiernej ekspozycji na słońce przez co najmniej dwa tygodnie przed zabiegiem. Podobnie jak w przypadku każdego zabiegu kosmetycznego, aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy po wybranej procedurze odpowiednio dbać o skórę. Nie stosuj żadnych leków ani preparatów przeciwzapalnych, ponieważ mogą one zakłócać naturalny proces zapalny, który ma kluczowe znaczenie dla odmładzania i odnowy skóry. Jeśli odczuwasz ból zażyj łagodny środek przeciwbólowy. Novaclear Repair – pielęgnacja skóry po zabiegach medycyny estetycznej pomoże przywrócić cerę do normy. Stosuj również krem z filtrem SPF 30 lub więcej i staraj się osłaniać skórę przed bezpośrednim światłem słonecznym. Twoja skóra może być napięta, sucha lub wrażliwa na dotyk, delikatnie pielęgnuj ją, myjąc delikatnym środkiem oczyszczającym, chłodną wodą i osuszając poprzez przykładanie ręcznika.