Zastrzyki z botoksu to wysoce skuteczna kuracja na nadmierną potliwość, a dla wielu osób takie zabiegi znacząco poprawiają jakość życia.
Nadpotliwość to stan, który powoduje nadmierne pocenie się. To pocenie może wystąpić w nietypowych sytuacjach, takich jak chłodniejsza pogoda, stres lub w ogóle bez żadnego wyzwalacza. Nadmierna potliwość może być również spowodowana innymi schorzeniami, takimi jak menopauza lub nadczynność tarczycy.
Czy warto zdecydować się na leczenie nadpotliwości botoksem
Wiele osób cierpiących na nadpotliwość nie szuka pomocy, ponieważ nie zdają sobie sprawy, że takie dolegliwości można skutecznie i w prosty sposób leczyć. Zastrzyki z botoksu mogą być stosowane w leczeniu ciężkiej nadpotliwości. Toksyna botulinowa skutecznie blokuje nerwy stymulujące gruczoły potowe. Zwykle potrzeba kilku serii zastrzyków, zanim odczujemy zauważalne efekty. Zastrzyki z botoksu tymczasowo blokują nerwy, które powodują pocenie się i zwykle działają przez okres od 6 do 12 miesięcy, po czym leczenie trzeba będzie powtórzyć.
Cała procedura nie trwa długo i można ją wykonać podczas jednej wizyty w gabinecie. Lekarz wstrzyknie botoks tuż pod powierzchnię skóry za pomocą cienkiej igły. Otrzymasz kilka zastrzyków, które uformują wzór siatki wokół obszaru występowania nadpotliwości. Przed zabiegiem można skórę znieczulić kremem, aby był on bardziej komfortowy. Zatrzymanie pocenia się w leczonym obszarze zajmie od dwóch do siedmiu dni, a pełne wyniki zobaczymy po upłynięciu około dwóch tygodni.
Efekty botoksu są tymczasowe, co oznacza, że w przyszłości będziesz potrzebować kolejnej serii zastrzyków. Jeśli planujesz leczenie nadpotliwości, warto najpierw wykonać badania lekarskie, aby wykluczyć inne schorzenie powodujące nadmierne pocenie. Ważne jest, aby zostać oceniony przez lekarza pod kątem nadmiernego pocenia się, ponieważ istnieje kilka innych rzadkich i poważnych stanów, które mogą również powodować objawy nadmiernej potliwości.
More Stories
Buty damskie na każdą porę roku – przegląd najciekawszych modeli
Nadchodząca era ochrony roślin: innowacje i perspektywy
Rehabilitacja stopy: kompleksowy przewodnik