27 maja, 2022

E-nowiny

Najnowsze nowinki z kilku branż

Jak się przygotować do spotkania z prawnikiem

Twoje pierwsze spotkanie z adwokatem jest ważnym krokiem w rozwiązywaniu sporu prawnego.

Oprócz możliwości spotkania się, możesz również dowiedzieć się wiele o sporze prawnym i jego prawdopodobnym wyniku, a także jakie są twoje prawa i konsekwencje podejmowanych w sprawie decyzji. Jeśli zamierzasz zatrudnić prawnika, pierwsze spotkanie powinno przypominać rozmowę kwalifikacyjną. Należy wziąć pod uwagę cechy i wiedzę, których oczekujesz od prawnika. Podczas sesji zadawaj pytania, aby ustalić, czy jest to odpowiedni adwokat dla ciebie.

Jak się przygotować do spotkania z prawnikiem

Na wizytę u adwokata warto zabrać potrzebne dokumenty

Wiele kancelarii adwokackich oferuje bezpłatną konsultację z prawnikiem, kiedy to przedstawiamy swój problem, a adwokat albo udziela nam porady, przyjmuje sprawę lub kieruje nas do innego prawnika, który ma większe doświadczenie lub specjalizuje się w takiej dziedzinie prawa, która dotyczy naszego zagadnienia. Podczas sesji wstępnej warto jasno określić swoje oczekiwania oraz stawkę wynagrodzenia. Wreszcie, jeśli spotykasz się z bezpłatnie lub po niższych kosztach z prawnikiem, chcesz jak najlepiej wykorzystać sesję, dlatego zadawaj pytania, aby dowiedzieć się jak najwięcej, a zwykle masz tylko 30 minut na wstępną konsultację.

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych relacji zawodowych, prawnik będzie chciał wiedzieć, jaka jest twoja sytuacja osobista, a przede wszystkim zapyta o powód, dla którego zdecydowałeś się z nim skonsultować. Bardzo ważne jest, aby opowiedzieć prawnikowi wszystko, co jest związane z twoją sytuacją prawną, a nie tylko informacje, które potwierdzają twoją wersję wydarzeń. Czasami trudno jest wiedzieć, co jest istotne, a co nie, ale adwokat z pewnością wyjaśni wszelkie niejasne kwestie, a także pomoże ci rozwiązać zaistniały problem.

Doświadczony adwokat Wrocław może być w stanie dokładnie ocenić twoją sprawę już na wczesnym etapie. Aby udzielić ci dobrej porady prawnej, adwokat musi znać wszystkie fakty, a przygotowanie i posiadanie kopii ważnych dokumentów bardzo pomoże w tym względzie i przyspieszyć procedury.