2 lipca, 2022

E-nowiny

Najnowsze nowinki z kilku branż

Skuteczne wspomaganie treningu siłowego

Każdy kto prowadzi intensywny trening zdaję sobie sprawę jak ważne dostarczanie jest wszystkich składników odżywczych dla naszego organizmu.

Z pewnością zwiększone zużycie energii będzie powodowało iż nasza dieta powinna być bardziej bogata w różnego rodzaju składniki które pozwalają na budowę mięśni, będą dodawały nam więcej energii. Oczywiście odpowiednio przygotowana dieta pozwoli nam na zaspokojenie większości potrzeb naszego organizmu, dzięki temu możemy skutecznie budować masę mięśniową, oczywiście powinniśmy przygotować właściwą dietę.

Skuteczne wspomaganie treningu siłowego

Suplementy na masę mięśniową uzupełnią białko i węglowodany

W przypadku sportów siłowych bardzo ważne jest dostarczenie odpowiedniej ilości węglowodanów, w tym przypadku oczywiście powinniśmy pamiętać aby były to węglowodany pochodzące z pieczywa pełnoziarnistego. Nasza dieta powinna przewidywać rezygnację z pieczywa białego, dzięki czemu będzie zdrowsza, dodatkowo pieczywo pełnoziarniste jest bardziej sycące. Oczywiście będzie to doskonałe źródło energii do treningu, w ten sposób będziemy mogli uzupełnić spaloną w czasie treningu glukozę. Węglowodany uzupełniamy od razu po treningu, z pewnością w tym przypadku bardzo dobrze sprawdzą się różnego rodzaju suplementy które pozwolą na łatwe oraz szybkie pozyskanie węglowodanów.

Naturalnie powinniśmy pozyskiwać również białko, w przypadku treningu najlepiej sprawdzi się serwatka, możemy oczywiście spożywać duże ilości nabiału, jajek, roślin strączkowych, jednak najlepszym sposobem na uzupełnienie białka będzie suplementacja, warto pamiętać aby uzupełniać je po treningu. Dobrym pomysłem będzie także spożycie soku suplementy diety na 30 minut przed samym treningiem.

Oczywiście suplementy na masę mięśniową mogą zawierać różnego rodzaju mikroelementy, witaminy, dzięki czemu możemy uzupełnić naszą dietę o potas, wapń które będą wzmacniały układ kostny, dodatkowo także pozwolą na lepszą regenerację naszych mięśni. Nie możemy także zapominać o piciu dużej ilości wody, w tym przypadku powinniśmy pić 3 czy 4 litry wody dziennie w zależności od intensywności naszych treningów.