27 maja, 2022

E-nowiny

Najnowsze nowinki z kilku branż

Baseny ogrodowe

Kto nie chciałby mieć w swoim ogrodzie basenu. Jest to idealne rozwiązanie na upały i gorące dni. Po pracy czy innych obowiązkach nie ma nic przyjemniejszego niż kąpiel w wodzie, bez tłumu wczasowiczów. W swoim ogrodzie można ustawić baseny rozporowe, dmuchane, a także stelażowe lub ziemne. Warto wiedzieć jakie istnieją możliwości i co najlepiej zastosować w swoim ogrodzie.

Baseny rozkładane

Wiele osób decyduje się na montaż basenów rozkładanych w ogrodzie. Dla dzieci najlepszym rozwiązaniem jest dmuchany brodzik. Jednak jeżeli także starsi będą chcieli z niego skorzystać, warto postawić na większy basen rozporowy lub ze stelażem. Ceny są bardzo różne. Oczywiście wiele zależy od wielkości, wysokości i ilości wody, która się w nim zmieści, a także od materiału, z  którego go wykonano. Duże znaczenie ma także dodatkowe wyposażenie basenu jak np. drabinka, filtry, pompy itd.

Najtańsze są baseny rozporowe. Nabierają one ostatecznego kształtu, dopiero po napełnieniu ich wodą. Muszą być ustawione na równym podłożu.  Nieco droższe są baseny ze stelażem. Ich kształt jest widoczny od razu po złożeniu całego zestawu. Basenu takie są bardzo wytrzymałe i nie trzeba je w całości wypełniać wodą.

Baseny w ziemi

Na stronie https://folkpool.pl/baseny-ogrodowe-i-w-domu/ dostępne jest wiele ciekawych informacji na temat basenów wkopanych w ziemię. Najbardziej popularne rozwiązania to proste konstrukcje opierające się na płycie betonowej lub żwirowej. Cała konstrukcja może być wykonana np. z drewna odpowiednio zabezpieczonego przed działaniem wody. Innym rozwiązaniem jest basen żelbetowy, który wyłożono mozaiką i płytkami. Jednak tego typu rozwiązania częściej są spotykane we wnętrz budynków niż na zewnątrz, z uwagi na zmienny klimat i często dość ostre warunki klimatyczne. Kolejnym rozwiązaniem są baseny wykonane z poliestrowych żywic lub z kompozytów, czyli bardzo wielu warstw nakładanych na siebie.

Informacje o basenach montowanych na stałe

Warto zaznaczyć, że baseny, których niecki są wkopane w ziemię, mogą mieć najróżniejsze kształty, wymiary i głębokości. Bardzo popularne są baseny, które charakteryzują się różną głębokością. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które dopiero uczą się pływać. Warto zerknąć na stronę: https://www.folkpool.pl/ i zapoznać się z bardziej szczegółowymi informacjami na ten temat. Chcąc mieć w ogrodzie lub w domu taki basen, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która zajmuje się montażem i budową takich niecek. Basen musi być szczelny i odpowiednio przygotowany, aby spełniał swoje założenie i był bezpieczny. Ponadto, aby móc się cieszyć z uroków posiadania własnej pływalni, konieczne jest także zadbanie o system filtracyjny. Woda musi być na bieżąco czyszczona, aby usunąć z niej wszelkie zabrudzenia i drobnoustroje. Jest to bardzo ważne. Nie można też zapomnieć o odpowiednim dawkowaniu chloru.