2 lipca, 2022

E-nowiny

Najnowsze nowinki z kilku branż

Pakiet dealerski – co to jest? Czy się opłaca?

W dzisiejszych czasach wielu ludzi decyduje się na zakup samochodu z salonu.

Bardzo często wiąże się to z przedstawieniem przez sprzedającego specjalnej oferty, jaką jest tak zwany pakiet dealerski. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat takich pakietów proponowanych przez dealerów. Znajomość takiego rozwiązania pozwoli szybko i łatwo ocenić czy warto skorzystać z danej oferty oraz dowiedzieć się kiedy jest ona najbardziej opłacalna dla osoby kupującej lub dopiero planującej kupić nowy pojazd prosto z salonu.

Pakiet dealerski – co to jest? Czy się opłaca?

Najważniejsze informacje na temat pakietu dealerskiego

Każda osoba posiadająca pojazd, ma obowiązek wykupienia ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Brak aktualnej polisy ubezpieczeniowej wiąże się z koniecznością samodzielnego rekompensowania szkód w przypadku zdarzenia drogowego. Oprócz tego właściciel auta zostanie ukarany wysoką grzywną, której wysokość to ponad 5 tysięcy złotych za dwutygodniową przerwę w ciągłości ubezpieczenia. Pakiet dealerski to nic innego jak oferta ubezpieczeniowa dla klientów salonów samochodowych. Obejmuje ona ubezpieczenie OC oraz inne przydatne produkty (AC, NNW, itp.).

Oczywiście kupując samochód w salonie nie trzeba się zgadzać na ofertę przygotowaną przez dealera i można samodzielnie poszukać korzystniejszych pakietów w wybranych przez siebie towarzystwach ubezpieczeniowych. Często jednak salony stosują zryczałtowaną wycenę uzależnioną od wartości pojazdu. Zwykle więc na ubezpieczenie nie mają wpływu standardowe czynniki stosowane przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Jeśli więc mamy do czynienia z osobą młodą, bez doświadczenia za kółkiem, wówczas oferta dealera może być bardziej opłacalna niż standardowe oferty ubezpieczycieli.

Warto pamiętać, że w przypadku pakietów nie ma możliwości wybierania sobie sposobów oraz stopni ochrony. Warto więc dokładnie przemyśleć swoją decyzję, aby uniknąć niemiłej, kosztownej niespodzianki. Dobrym pomysłem jest posiłkowanie się informacjami, które można znaleźć w Internecie, na przykład na stronie http://ceny-oc.pl/pakiet-dealerski-czy-warto-kupic-ubezpieczenie-oc-ac/ oraz w wielu innych miejscach.