2 lipca, 2022

E-nowiny

Najnowsze nowinki z kilku branż

Domowa uprawa marihuany

W niektórych krajach europejskich restrykcje związane z hodowlą marihuany pozwalają na hodowlę na własny użytek, przykładowo możemy uprawiać tą roślinę w Holandii, Włoszech, Czechach, Hiszpanii czy też Słowenii i Chorwacji.

Naturalnie dopuszcza się hodowle dla celów medycznych, jednak można także posiadać kilka roślin na własny użytek w domu. Dlatego też hodowla przydomowa jestem w bardzo popularna, oczywiście powinniśmy zwrócić uwagę iż rośliny będą potrzebowały odpowiednich warunków, dlatego powinniśmy stworzyć odpowiednie boksy czy też zaadaptować część pomieszczenia.

Domowa uprawa marihuany

Oświetlenie i namioty w uprawie domowej

Tak jak w przypadku innych roślin będziemy oczywiście potrzebowali donicy, odpowiedniego miejsca, pomieszczenia o optymalnej wysokości. Hodowla domowa charakteryzuje się tym iż potrzeba będzie dodatkowe źródło światła, w tym przypadku wykorzystuje się często oświetlenie ledowe które dodatkowo będzie posiadało odbłyśniki, które kierują światło na dół, zwiększając wydajność tradycyjnych żarówek. Oczywiście mogą być to odbłyśniki różnych rodzajów także rurowe czy też odbłyśniki kapturowe do których możemy włożyć lampę jarzeniową.

Możemy wykorzystać także gotowe pomieszczenie uprawowe tak zwane growbox, gdzie będziemy mogli umieścić donice, przyczepić także na górze oświetlenie. Jest to bardzo dobre rozwiązanie ponieważ będziemy mogli stworzyć tam odpowiedni mikroklimat, wilgotność a także podłączyć urządzenie które będą wymuszały cyrkulację powietrza. Z pewnością ważne jest aby utrzymywać tam także odpowiednią temperaturę. Często są to namioty wyłożone folią odblaskową która ma za zadanie nie tylko utrzymywać odpowiednią temperaturę ale także dodatkowo odbijać światło, z pewnością uprawa w takim namiocie będzie bardzo wydajna.

Oczywiście będzie nam potrzebny różny sprzet do uprawy marihuany sklep który oferuje tego rodzaju rozwiązania pomoże nam skompletować całe niezbędne wyposażenie. Możemy oczywiście zastosować tutaj uprawę tradycyjną w ziemi lub też wykorzystać przykładowo maty kokosowe gdzie będziemy uprawiali rośliny w wodzie dostarczając jej niezbędne składniki odżywcze w postaci nawozów.