2 lipca, 2022

E-nowiny

Najnowsze nowinki z kilku branż

Porady dotyczące ekologicznego ogrodnictwa od bardzo doświadczonych osób

Nauka o ogrodnictwie ekologicznym może być bardzo onieśmielająca, ale podobnie jak inne rzeczy, można ją również bardzo łatwo zbadać i nauczyć.

Teraz, gdy znalazłeś tę listę wskazówek, mam nadzieję, że będziesz mógł uzyskać więcej informacji, jeśli chodzi o ogrodnictwo ekologiczne, abyś mógł udoskonalić swoje metody i zostać świetnym ogrodnikiem.Znajdź rośliny, które dobrze rosną w Twoim lokalnym klimacie i glebie w Twoim ogrodzie. Jeśli spróbujesz zmusić roślinę, która nie lubi twojej pogody, skończysz na tym, że wykonasz dużo pracy przy bardzo słabym wyniku. To, co rośnie dobrze w jednym roku, prawdopodobnie będzie dobrze rosło w przyszłym, więc posadź to ponownie.Przeczytaj paczki, w których pojawiły się Twoje nasiona! Każde ziarno jest inne. Niektóre można sadzić przez cały rok, podczas gdy inne można sadzić tylko w określonych godzinach. Niektóre nasiona potrzebują dziesięciu lub więcej godzin słońca dziennie, a inne znacznie mniej. Zanim pod wpływem impulsu kupisz pakiet nasion oparty na zdjęciu, poświęć trochę czasu, aby dowiedzieć się, w co się pakujesz.Kupując młode drzewa z gołymi korzeniami, utrzymuj bryłę korzeniową wilgotną, aż będziesz gotowy do sadzenia. Jeśli korzenie wyschną, drzewo osłabnie lub umrze. Powinieneś posadzić drzewo, gdy tylko przyniesiesz je do domu. Jeśli nie możesz, połóż drzewo na boku i przykryj korzenie wilgotnym mchem torfowym, a następnie przykryj korzenie plandeką.Jeśli masz w swoim ogrodzie oczko wodne, zadbaj o to, by dbać o niego przez cały rok. Aby staw był zdrowy, musisz zadbać o to, aby woda była czysta i aby rośliny nie przejęły nad nim kontroli. Pamiętaj, że przy odpowiedniej równowadze światła, tlenu i powietrza rośliny wodne i dzika przyroda będą się rozwijać.Użyj resztek wody z makaronu w swoim ogrodzie! Rośliny są wielkimi fanami skrobi i rozwijają się dzięki wodzie zawierającej wyższy poziom skrobi, takiej jak woda pozostała po ugotowaniu makaronu lub ziemniaków. Upewnij się jednak, że pozostawisz wodę, aż osiągnie temperaturę pokojową, zanim podlejesz nią rośliny!Jeśli w swoim ogrodzie masz dużo nisko rosnących roślin, kup ogrodnicze nakolanniki. Jeśli spędzisz dużo czasu na ziemi, pielęgnując swój ogród, twoje kolana będą bić. Dobra para nakolanników zapewni komfort Twoim kolanom.Upewnij się, że otwór, który sadzisz dla drzewa lub krzewu, jest co najmniej trzy razy szerszy niż bryła korzenia sadzonki. Porady dotyczące ekologicznego ogrodnictwa od bardzo doświadczonych osób

Większość systemu korzeniowego drzewa lub krzewu znajduje się w górnej części gleby.

Sadzenie sadzonki w małym dołku spowoduje wolniejszy wzrost i brak wzrostu.Jeśli uprawiasz ekologiczne ogrodnictwo, spróbuj użyć sody oczyszczonej, aby zapobiec tworzeniu się mączniaka prawdziwego na twoich roślinach. Wystarczy wymieszać jedną łyżkę sody oczyszczonej z pół łyżeczki łagodnego mydła w płynie i dodać do litra wody. Podczas wilgotnej lub wilgotnej pogody co tydzień spryskuj tą mieszanką rośliny podatne na mączniaka prawdziwego. Niewykorzystana mieszanka nie może być przechowywana i używana później.Jak sadzić lilie. Usuń wszelkie uszkodzone zewnętrzne łuski z żarówek. Wykop otwór do sadzenia o głębokości około 4 do 6 cali i wymieszaj trochę nawozu na dnie otworu. Jeśli drenaż nie jest dobry, umieść w otworze warstwę piasku lub żwiru, co pomoże zapobiec gniciu. Umieść cebulę lilii i wypełnij żyzną ziemią. Lilie są najskuteczniejsze, gdy są sadzone w kępach jednokolorowych.Nie tak źle, jak myślałeś, prawda? Jak każdy inny temat, zielony świat ekologicznego ogrodnictwa jest rozległy i zawiera mnóstwo dostępnych informacji. Czasami potrzebujesz tylko podpowiedzi, od czego zacząć, aby móc „wskoczyć od razu”. Teraz masz informacje potrzebne, aby czuć się pewnie, aby rozpocząć swój ekologiczny ogród.