27 maja, 2022

E-nowiny

Najnowsze nowinki z kilku branż

Pożyczki dla firm w złej sytuacji finansowej

Przedsiębiorstwa znajdujące się w złej sytuacji finansowej mogą zalegać z płatnościami.

Mogą być to płatności związane z opłatami za lokal, prąd, czy też wiele innych bieżących zobowiązań. Dodatkowo należy pamiętać o wpłatach podatku do Urzędu Skarbowego oraz składek na rzecz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Warto pamiętać, że w przypadku kiedy będziemy zbyt długo zwlekali z płatnościami, urząd może wejść na drogę sądową. Może to doprowadzić do interwencji komorniczej, z pewnością każdy przedsiębiorca będzie chciał uniknąć tego rodzaju sytuacji.

Pożyczki dla firm w złej sytuacji finansowej

Preferencyjna pożyczka na spłatę ZUS i US

Wiele firm korzysta z różnego rodzaju pożyczek i kredytów, które pozawalają na spłatę bieżących zobowiązań. Banki, jak również firmy zajmujące się udzielaniem kredytów, mogą pomóc nam w wielu różnych sytuacjach. Może być to przykładowo specjalny kredyt celowy, który będzie pozwalał na uzupełnienie zaległości w przypadku wpłat do Urzędu Skarbowego lub ZUS. Może być to wpłata bezpośrednio z instytucji finansowej. W tym przypadku, kiedy ubiegamy się o kredyt, powinniśmy przedstawić nasz PIT lub CIT, często wymagane są także dodatkowe dokumenty, przykładowo wyciąg z konta bankowego. W ten sposób instytucja finansowa chce upewnić się, iż firma cierpi jedynie na tymczasowe problemy finansowe.

W przypadku, jeżeli zalegamy z płatnościami do ZUS-u, nie skorzystamy z zasiłku chorobowego, różnych świadczeń, które należą nam się w przypadku opłacania składek. Warto pamiętać, że może być to także problem w przypadku firm, które będą brały udział w przetargu. Dlatego warto zadbać o to, aby wszystkie zaległości zostały na bieżąco uzupełnione. Oczywiście jeżeli chodzi o pożyczkę na spłatę ZUS i US, są to pożyczki, gdzie banki oraz instytucje finansowe wymagają o wiele mniej formalności, niż w przypadku standardowych kredytów oraz pożyczek. Z pewnością o tego rodzaju kredyty będą ubiegały się firmy, które są w słabszej sytuacji finansowej, dlatego z pewnością powinny być to pożyczki preferencyjne.

Z pewnością pożyczka na spłatę zus i us może pomóc wielu firmom, które znajdują się w niekorzystnej sytuacji finansowej. Dzięki temu możemy zadbać o ciągłość ubezpieczenia dla siebie oraz pracowników, nie narazimy się także na sprawę sądową czy też windykację należności przez urzędy.