27 maja, 2022

E-nowiny

Najnowsze nowinki z kilku branż

Rzeczy, których nie wiedziałeś o witaminach i minerałach

Jeśli chcesz być zdrowszą osobą to bardzo ważne jest, abyś znał moc przyjmowania witamin i minerałów.

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, co mogą dla nich zrobić witaminy i minerały, ale na szczęście istnieją artykuły, takie jak te poniżej, które zawierają porady na ten temat. Kontynuuj, jeśli chcesz uzyskać informacje o tym, jak stać się zdrowszym, przyjmując odpowiednie witaminy i minerały.Najlepszym źródłem witamin i minerałów są świeże owoce i warzywa. Upewnij się, że codziennie jesz co najmniej pięć porcji warzyw i owoców, aby zapewnić sobie wszystkie witaminy i minerały, których potrzebujesz, aby być zdrowym. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, jedz je na surowo lub bardzo lekko ugotowane na parze lub w koszulce.Suplementy zawierające tłuszcz powinny być przyjmowane z jedzeniem, więc zaplanuj te dawki w porze posiłku. Witaminy K, A i E należą do witamin, które należy przyjmować z jedzeniem. Działają najlepiej, jeśli jedzenie, z którym je spożywasz, zawiera tłuszcz.Witamina C jest jedną z najbardziej korzystnych witamin, jakie możesz przyjmować. Wspomaga wzrost tkanek, zmniejsza ryzyko raka, pomaga w tworzeniu krwinek i przyspiesza proces gojenia. Brokuły, papryki, pomarańcze, pomidory i wiele innych produktów spożywczych są bogate w witaminę C. Możesz również wziąć suplement zawierający witaminę C.Nie przyjmuj żadnych prenatalnych witamin, jeśli jesteś już po menopauzie. Wiele kobiet decyduje się na przyjmowanie witamin na włosy lub paznokcie. Chociaż nie jest to uważane za niebezpieczne, nie jest zalecane ze względu na produkty zawierające więcej żelaza niż normalna dawka.Chociaż wszystkie witaminy i minerały są ważne, niektóre są jeszcze ważniejsze dla dorastających dzieci. Rzeczy, których nie wiedziałeś o witaminach i minerałach

Planując dietę swojego dziecka, upewnij się, że otrzymuje wystarczającą ilość witamin A, C i D, a także witamin z grupy B.

Wapń i żelazo są również bardzo ważne dla organizmów rosnących dzieci.Ponieważ wiele paskudnych drobnoustrojów przenoszonych przez powietrze, które prowadzą do chorób, uodparnia się na nasze metody szczepień, jest idealny czas, aby zacząć dodawać witaminy do swojej diety. Witamina C, E i inne często robią więcej, aby zwalczyć przeziębienie lub grypę u niektórych osób niż cokolwiek, co lekarz wstrzykuje do naszego organizmu, więc dlaczego nie wygrać walki, zanim jeszcze się zacznie?Jeśli jesteś palaczem, powinieneś unikać przyjmowania jakichkolwiek suplementów zawierających karoten. Przeprowadzono wiele badań, które wykazały, że karoten może zwiększać ryzyko raka płuc. Ponieważ papierosy mogą zwiększać to ryzyko, najlepiej byłoby unikać zażywania karotenu, jeśli planujesz kontynuować palenie.Magnez jest niezbędny do ponad 300 reakcji chemicznych w organizmie. Pokarmy bogate w błonnik zawierają magnez, w tym rośliny strączkowe, warzywa, orzechy i produkty pełnoziarniste. Ten minerał jest stosowany w leczeniu wysokiego cholesterolu, ADHD, zmęczenia, migren, PMS i stwardnienia rozsianego. Magnez można również stosować miejscowo, aby przyspieszyć gojenie.Rozważając przyjmowanie suplementu diety, należy wziąć pod uwagę całkowite spożycie i nie próbować stosować ich jako substytutu zdrowego odżywiania. Zdrowe odżywianie to najlepszy sposób na przyjmowanie witamin i minerałów. Jeśli czujesz, że odżywiasz się niewłaściwie, spróbuj zmienić swoje nawyki żywieniowe przed przyjęciem suplementu.Zażywając witaminy i minerały, dostarczasz swojemu organizmowi dobrego zastrzyku energii. Niestety niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak ważne jest podawanie swoim organizmom tych suplementów. Teraz, gdy czytasz ten artykuł, masz dobre wskazówki na ten temat, które z pewnością pomogą Ci poczuć się znacznie lepiej, ponieważ Twoje ciało Ci za to dziękuje.