27 maja, 2022

E-nowiny

Najnowsze nowinki z kilku branż

Solidne porady dotyczące pielęgnacji włosów, które naprawdę pomogą

Czy musisz mieć włosy matowe i nudne? Czy Twój wygląd sprawia, że ​​czujesz się przygnębiony? Odwagi, łatwo przywrócić włosom energię i piękno, przy odrobinie czasu i wysiłku.

Zastosowanie poniższych wskazówek z pewnością poprawi wygląd i jakość Twoich włosów.Użyj skrobi kukurydzianej do włosów przetłuszczających się. Jeśli jesteś jedną z tych osób, które mają przetłuszczające się włosy, skrobia kukurydziana może naprawdę pomóc. Skrobia kukurydziana pomaga wchłonąć olej, który może znajdować się we włosach. Nabierz niewielką ilość i wetrzyj w tłuste plamy, a twoje włosy będą wyglądać ładnie i świeżo.W miarę możliwości podczas pływania w basenie należy nosić czepek, aby chronić włosy przed dodanym chlorem. Jeśli podczas pływania nie nosisz czepka, koniecznie umyj włosy, a następnie kondycjonuj je zaraz po zakończeniu.Upewnij się, że twoje włosy są dokładnie wilgotne, zanim nałożysz szampon i zaczniesz je myć. Jeśli zaczniesz szorować włosy i skórę głowy bez uprzedniego zmoczenia ich dostatecznie, istnieje większe prawdopodobieństwo, że kosmyki włosów odłamią się w dłoniach. Gdy włosy są mokre, są bardziej giętkie i lepiej odporne na łamanie.Po umyciu włosów należy zawsze spłukać je najlepiej, jak potrafisz. Nawet jeśli uważasz, że cały szampon zniknął z twoich włosów, powinieneś go ponownie spłukać. Solidne porady dotyczące pielęgnacji włosów, które naprawdę pomogą

Resztki szamponu mogą powodować odkładanie się i wysuszanie włosów i skóry głowy, co może powodować łupież.Dowiedz się, jaki masz rodzaj włosów.

To, ile razy myjesz włosy w tygodniu, zależy od ich rodzaju. Jeśli twoje włosy są przetłuszczające się, być może trzeba je codziennie myć szamponem i pielęgnować. Z drugiej strony, jeśli twoje włosy są suche, zaleca się myć je co najwyżej co drugi dzień.Aby chronić włosy przed uszkodzeniem przez słońce, dobrze jest nosić kapelusz lub inne nakrycie głowy, jeśli wiesz, że będziesz przebywać na słońcu przez dłuższy czas. Słońce wysusza i niszczy włosy, dlatego tak ważna jest ich ochrona.Możesz pomyśleć, że to sprzeczne z intuicją, ale twoje włosy są najdelikatniejsze, gdy są mokre. Unikaj czesania i czesania włosów, dopóki całkowicie nie wyschną. W przeciwnym razie twoje włosy będą wyglądać na kędzierzawe, matowe i wściekłe. Co więcej, podczas szczotkowania mokrych włosów ryzykujesz rozległe uszkodzenia i złamania.Przed użyciem suszarki upewnij się, że twoje włosy są jak najbardziej suche za pomocą ręcznika. Suszarki są wygodne, ale wytwarzane przez nie ciepło może spowodować wiele uszkodzeń włosów. Gorące powietrze może pozbawić włosy olejków eterycznych i nawilżenia, które mają kluczowe znaczenie dla zdrowego wyglądu. Jeśli wysuszysz włosy ręcznikiem, nie będziesz musiał długo używać suszarki.Jeśli masz długie włosy i chcesz zapuścić je jeszcze dłużej, upewnij się, że przycinasz je mniej więcej raz na dwa do trzech miesięcy. Jeśli tego nie zrobisz, rozdwaja się na końcach i sprawia, że ​​włosy wyglądają, jakby w ogóle nie rosły.Mamy nadzieję, że wskazówki, które właśnie otrzymałeś, są wystarczająco łatwe do zastosowania w pielęgnacji włosów. Zastosuj niektóre z rzeczy, których się tutaj nauczyłeś i zauważ pozytywną zmianę w wyglądzie i dotyku swoich włosów.