18 lipca, 2024

E-nowiny

Najnowsze nowinki z kilku branż

Afrykański korzeń wzmacniający wrażenia senne

Afrykańscy szamani używali bardzo wielu roślin które pozwalały im wprowadzać się w odmienne stany świadomości, odkryli także korzeń który pozwalał na bardziej świadomy sen, w tym przypadku roślina działa w taki sposób aby sny były bardziej wyraziste, rano pamiętamy więcej szczegółów, sny są lepiej zapamiętywane.

Oczywiście roślina jest obecnie w sprzedaży, możemy przykładowo przygotować napar, z pewnością osoby które cierpią na bezsenność również mogą skorzystać z zalet afrykańskiego korzenia snów.

Afrykański korzeń wzmacniający wrażenia senne

Jakie działanie ma afrykański korzeń snów

Pozwalają także na bardziej świadomy sen, w tym przypadku możemy nauczyć się kontrolować nasze sny, z pewnością osoby które spróbowały afrykańskiego korzenia snów mogły poczuć iż ich sny są bardziej realne, możemy zapamiętać więcej szczegółów, niekiedy także przejąć kontrolę nad naszym snem. Szamani często wykorzystywali korzeń w celu kontaktu z duchami, przodkami, różnego rodzaju bogami. Oczywiście wówczas uzyskiwano wywar poprzez gotowanie czy też miażdżenie korzenia, dodawanie go do wody. Z pewnością jest to roślina wykorzystywana w medycynie również ze względu na zawartość saponin triterpenowych które stosuje się także w przypadku leczenia gruźlicy.

Należy pamiętać iż nas sen składa się z kilku faz, na początku zasypiamy, z czasem przychodzimy dopiero do najbardziej intensywnej fazy REN kiedy możemy śnić. Oczywiście korzeń afrykański nie posiada właściwości psychoaktywnych, dlatego jest bezpieczny, nie wpływa na naszą świadomość. Naturalnie warto zwrócić uwagę iż może on posiadać właściwości nasenne, dlatego też z pewnością sprawdzi się w przypadku osób które cierpią na bezsenność. W przypadku osób które nie mają tego rodzaju zaburzeń może powodować uczucie senności w ciągu dnia.

Więcej na temat afrykańskiego korzenia snów możemy przeczytać na stronie https://osadapiekna.pl/ciekawostki/silene-capensis-a-swiadomy-sen/, dowiemy się tam wielu interesujących ciekawostek na temat tej niezwykłej rośliny.