18 lipca, 2024

E-nowiny

Najnowsze nowinki z kilku branż

Czyszczenie i pielęgnacja szyb samochodowych

Myjąc samochód nie można zapominać o oknach, a szczególną uwagę warto zwrócić na przednią szybę, która powinna być czysta, wolna os smug i zarysowań.

Możemy również użyć specjalistycznych preparatów, które zapobiegają osadzaniu się pary na oknach. Ważne jest, aby wybierane produkty do czyszczenia i pielęgnacji szyb samochodowych nie zawierały amoniaku. Również ściereczki do czyszczenia szyb powinny być dobrej jakości, aby nie zostawiały włókien i kłaczków, unikniemy również zarysowań na oknach.

Czyszczenie i pielęgnacja szyb samochodowych

Płyny do mycia szyb i antypary

Do czyszczenia szyb w samochodzie unikaj używania szczotek lub ściernych padów, które mogą spowodować uszkodzenie, zarysowania, i nie używaj silnych uniwersalnych środków czyszczących. Produkty do czyszczenia okien warto nakładać na ściereczkę, a nie bezpośrednio na szkło, unikniemy wtedy zachlapania deski rozdzielczej czy innych powierzchni w pobliżu okien samochodu. Profesjonalne produkty do szyb mogą zapobiec zadrapaniom, i pozostawią ochronne wykończenie, które zmniejszy gromadzenie się brudu i kurzu oraz pomoże zapobiegać plamom wodnym i smugom.

Nie należy myć szyb w samochodzie płynami do naczyń, które pozostawią tłusty, trudny do usunięcia osad. Nieodpowiednie są również produkty uniwersalne czy do czyszczenia kuchni lub łazienki. Niezbędne jest również utrzymanie szyb w czystości, nie tylko po to, aby samochód wyglądał jak nowy, ale także aby był bezpieczniejszy w prowadzeniu. Trzeba usunąć wszelkie plamy, zabrudzenie, smugi i zacieki, które mogą powodować nie tylko ograniczenie widoczności, ale również niebezpieczne dla kierowcy odblaski.

Preparaty do mycia szyb samochodowych i antypary można zakupić na stronie https://detailingstore.pl/46-plyny-do-szyb-i-antypary, pomogą nam one skutecznie zadbać o okna w pojeździe. Jednak czyszczenie szyb w samochodzie może być trochę uciążliwe, ponieważ dostęp do niektórych obszarów przedniej szyby może być utrudniony, aby uzyskać wykończenie bez smug. Płyny do mycia i pielęgnacji szyb należy dokładnie wetrzeć, rozprowadzić i wytrzeć do sucha, ponieważ jeśli pozostawimy je do samodzielnego wyschnięcia, mogą pozostawić smugi i zacieki, które są trudne do usunięcia.