27 maja, 2022

E-nowiny

Najnowsze nowinki z kilku branż

Solidne informacje na temat dobrych pomysłów i wskazówek dotyczących projektowania stron internetowych

Jeśli miałbyś zatrudnić firmę zajmującą się projektowaniem stron internetowych, która zajmie się Twoją witryną, może to stać się zdumiewająco kosztownym przedsięwzięciem.

Nawet po wydaniu małej fortuny możesz nie mieć dokładnie tego, na co liczyłeś. Prawda jest taka, że ​​nie ma sposobu, aby dokładnie przedstawić to, czego chcesz. Być może masz jasne wyobrażenie o tym, jak powinna wyglądać Twoja witryna, ale profesjonalista może to zobaczyć inaczej. Podczas projektowania witryny spróbuj skorzystać z tych wskazówek, aby odnieść sukces.Może wyglądać ładnie, ale trzymaj się z dala od zbyt wielu animacji na swojej stronie. Obracanie, obracanie i miganie strony powitalnej sprzedaży może wyglądać fajnie, ale prawdopodobnie odstraszy potencjalnych widzów. Jeśli dodasz zbyt wiele takich krzykliwych plam, Twoja witryna będzie wyglądać na amatorską, co nie jest wiadomością, którą chcesz przekazać.Mniejsze strony są lepsze. Nie wszyscy użytkownicy Internetu mają szybkie połączenia, a im dłużej trwa ładowanie witryny, tym mniej będą się nią interesować. Nie chcesz, aby ludzie musieli opuszczać Twoją witrynę, ponieważ strony się nie ładują.Wybierz dobre tło. Wiele witryn korzysta z obrazów tła w animowanym formacie GIF. Czasami daje to doskonały efekt; innym razem może sprawić, że tekst na Twojej stronie będzie nieczytelny. Twoi odbiorcy będą mieli przyjemniejsze wrażenia z przeglądania, jeśli Twoje doświadczenie sprzyja czytaniu tekstu.Przetestuj swoją witrynę przed jej uruchomieniem. Nie ma nic gorszego niż uruchomienie nowej strony internetowej i konieczność jej natychmiastowego usunięcia z powodu błędów lub innych problemów. Solidne informacje na temat dobrych pomysłów i wskazówek dotyczących projektowania stron internetowych

Zbierz grupę ludzi, którzy korzystają z różnych przeglądarek internetowych i platform komputerowych, i poproś ich o korzystanie z wersji beta Twojej witryny, spisując wszelkie napotkane problemy.Unikaj wyskakujących okienek.

Nie ma osoby, która chciałaby odwiedzić witrynę i zostać przytłoczonym wyskakującymi reklamami. Bardziej prawdopodobne jest, że opuszczą Twoją witrynę z irytacji, jeśli napotkają wyskakujące okienka. Unikaj irytujących reklam, aby utrzymać zadowolenie klientów. Jeśli Twoja firma hostingowa wymaga korzystania z wyskakujących okienek, rozważ przejście na nowego hosta.Jeśli chcesz, aby odwiedzający Twoją witrynę spędzali w niej jak najwięcej czasu, postaraj się, aby tekst był łatwy do odczytania. Jednym z najczęstszych błędów projektowych jest używanie tła graficznego z wzorami lub ciemnymi kolorami; połącz to z równie mrocznym tekstem i masz przepis na katastrofę. Jeśli tekst nie będzie jasny i łatwy do odczytania, Twoja witryna nie odniesie sukcesu.Najlepsze strony internetowe przekazują wiele informacji za pomocą niewielkiej ilości słów. Jeśli jesteś rozwlekły, ludzie łatwo się znudzą i znajdą inną stronę, która jest bardziej zwięzła. Upewnij się, że jakakolwiek treść jest istotna i łatwa do zrozumienia – gazety używają poziomu czytania ósmej klasy, który jest najczęstszym poziomem czytania i pisania.Projektując swoją witrynę, powinieneś korzystać z kaskadowych arkuszy stylów lub CSS. Te arkusze stylów można zastosować do każdej strony internetowej w witrynie i zapewnią spójne wrażenia użytkownika w całej witrynie. Są również skuteczne przy wprowadzaniu szybkich zmian w projekcie witryny, ponieważ wystarczy zmienić arkusz stylów, a nie wprowadzać zmian na każdej stronie internetowej.Projektowanie stron internetowych jest tak proste, że przy odrobinie wysiłku można przejść od pomysłu do opublikowanej witryny. Jak pokazują powyższe wskazówki, istnieje wiele technik projektowania, o których należy pamiętać, aby mieć wspaniałą witrynę internetową. Upewnij się, że je wykorzystujesz.