18 lipca, 2024

E-nowiny

Najnowsze nowinki z kilku branż

Skutecznie zarządzaj swoimi alergiami dzięki tym prostym wskazówkom

Przyglądając się podstawowym przyczynom alergii, można uzyskać wiele informacji.

Ten artykuł nie omawia wszystkich przyczyn alergii, ponieważ są ich setki, ale zawiera kilka interesujących wskazówek dotyczących codziennego życia z różnymi rodzajami alergii.Jeśli musisz pracować, prowadzić samochód lub w inny sposób funkcjonować przez cały dzień, trzymaj się z dala od leków przeciwalergicznych, które wywołują senność. Obecnie dostępnych jest wiele mniej sennych preparatów, takich jak loratadyna. Leki te zapewniają bezpieczniejszy sposób kontrolowania objawów w dni, w których nie możesz drzemać w środku popołudnia.Ponieważ ćwiczenia zwiększają ilość powietrza wchłanianego przez płuca, jeśli masz nieznośne alergie, ćwicz w pomieszczeniu. Wszystkie pyłki i inne cząstki, które wywołują reakcje alergiczne, dostaną się do organizmu znacznie szybciej i w większej ilości podczas wykonywania jakiejkolwiek forsownej aktywności na świeżym powietrzu.Kontakt z roztoczami jest nieunikniony. Roztocza gnieżdżą się w pościeli i zjadają martwe komórki skóry. To obrzydliwe! Wkrótce rozważ zainwestowanie w pokrycie zapinane na zamek, aby Twoja poduszka była świeża i czysta. Musisz także co tydzień prać pościel w gorącej wodzie, ponieważ to je zabija.Półki apteczne wypełnione są dziesiątkami leków przeciwalergicznych i antyhistaminowych, ale żaden produkt nie przyniesie ulgi każdemu alergikowi. Twój alergolog może być w stanie dostarczyć próbki leków na receptę. Jeśli spróbujesz leków dostępnych bez recepty, kup najmniejsze dostępne pudełko lub butelkę. W przypadku, gdy jeden konkretny produkt nie rozwiąże twoich objawów, zainwestowałeś niewiele pieniędzy i możesz łatwo wypróbować alternatywę.Pomyśl o wyjęciu dywanu z domu. Dywan to bardzo częste miejsce występowania pyłków i kurzu, dlatego bardzo często można w nich znaleźć martwe roztocza. Skutecznie zarządzaj swoimi alergiami dzięki tym prostym wskazówkom

Jeśli w Twoim domu znajdują się pokoje pełne dywanów, pomyśl o zamontowaniu drewnianych powierzchni podłogowych tam, gdzie to możliwe.

Będzie znaczna różnica w ilości wdychanych alergenów. Jeśli nie możesz wymienić dywanu, używaj odkurzacza codziennie.Jeśli cierpisz na objawy alergii oskrzelowej, upewnij się, że zawsze jesteś nawodniony. Kiedy jesteś odwodniony, błony twojego nosa i gardła mogą stać się suche i podrażnione. Niedostateczne nawodnienie uszkadza również drogi oddechowe oskrzeli, które powodują wydzielanie przez gruczoły śluzowe płynu, który jest trudny do rozbicia.Jeśli Twoje dziecko często skarży się na objawy, takie jak zatkany nos lub częste kichanie, przyczyną mogą być alergie. Z biegiem czasu problemy te mogą utrudnić dziecku osiąganie dobrych wyników w klasie lub osiągnięcie pełnego potencjału. W takich przypadkach terapia alergiczna może powodować znaczną różnicę w samopoczuciu i zachowaniu dziecka.Jeśli jesteś osobą, która cierpi na ciągłe ataki alergii, możesz czuć się bezradna. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla siebie, jest rozmowa z profesjonalistą. Będą mogli przetestować cię pod kątem różnych alergii i poinformować, na które cierpisz.Kiedy i gdzie ćwiczysz, może mieć ogromny wpływ na rodzaj reakcji alergicznych, których doświadczasz. Ciężkie ćwiczenia wiążą się z ciężkim oddechem. Ćwicz wewnątrz lub poza godzinami pylenia, aby zmniejszyć narażenie na alergeny.Postaraj się włączyć te wskazówki do swojego codziennego życia, aby mieć więcej szczęścia, przetrwania z alergiami. Chociaż alergie mogą być prawdziwym bólem, jeśli jesteś odpowiednio przygotowany, możesz zmniejszyć ilość dokuczliwego problemu. Postępuj zgodnie ze wskazówkami zawartymi w tym artykule, aby to zrobić.