27 maja, 2022

E-nowiny

Najnowsze nowinki z kilku branż

Szybki hosting stron internetowych

Strona internetowa powinna być umieszczona na serwerze, czyli fizycznej maszynie podłączonej do Internetu.

Jest to hosting www, który możemy wykupić jako usługę współdzieloną, która wykorzystuje pewną część zasobów serwera. Obecnie na rynku istnieje wiele firm hostingowych, które umożliwiają nam umieszczenie naszej strony www, warto dobrać usługę hostingową do naszych potrzeb.

Szybki hosting stron internetowych

Wybór usług hostingowych dla naszej strony

Jeżeli prowadzimy bloga czy też stronę naszej firmy, często hosting współdzielony będzie wystarczający, w tym przypadku powinniśmy zwrócić uwagę na pojemność, przykładowo może być to 2 GB, które wystarczą dla przechowywania jednej strony internetowej. Oczywiście obecnie skrypty wykorzystują bazy danych, dlatego hosting powinien obsługiwać co najmniej jedną bazę SQL. W wielu hostingach obecnie transfer jest nielimitowany, dodatkowo nielimitowane są także subdomeny czy też ilość kont pocztowych, które możemy stworzyć dla naszej domeny.

Oczywiście bardzo ważnym parametrem jest prędkość, warto poszukiwać hostingów, które ulokowane są w kraju, dodatkowo serwery korzystają z dysków SSD lub też NVMe, które są obecnie najszybsze. Dodatkowo sprawdzamy, jaka część zasobów serwera będzie przypisana dla danego konta, chodzi tu o procesor oraz pamięć RAM. W przypadku kiedy poszukujemy nowego hostingu, warto sprawdzić czy wsparcie techniczne będzie mogło przenieść naszą stronę na nowy hosting, czy będziemy mogli liczyć na szybką pomoc w przypadku nagłych sytuacji, różnego rodzaju awarii. Dodatkowo też należy sprawdzić, w jakich odstępach czasu tworzone są kopie zapasowe, dzięki czemu w przypadku uszkodzenia kodu, różnego typu problemów związanych z brakiem kompatybilności, będziemy mogli odtworzyć naszą stronę internetową.

Warto wybrać usługę hostido.pl – ultraszybki hosting na nowoczesnych dyskach NVMe, co z pewnością pozwoli użytkownikom szybko docierać do naszych treści, otwierać strony, które zawierają zasoby o dużej wielkości. Jest to szczególnie istotne z punktu widzenia danych przesyłanych na telefony komórkowe czy też urządzenie mobilne.