27 maja, 2022

E-nowiny

Najnowsze nowinki z kilku branż

Co należy wiedzieć ubiegając się o kredyt na zakup nieruchomości?

Kredyt hipoteczny jest często jedną z najważniejszych decyzji w naszym życiu, pamiętajmy iż obciążenie będzie występowało przez kilkadziesiąt lat, co miesiąc będziemy spłacać ratę kredytową.

Oczywiście w tym przypadku każdy będzie poszukiwał jak najtańszego kredytu, który ostatecznie będzie posiadał najniższą ratę na rynku. Dlatego bardzo istotna jest odpowiednia analiza różnych ofert banków.

Co należy wiedzieć ubiegając się o kredyt na zakup nieruchomości?

Jak ocenić zdolności kredytowe?

Różnice co do wielkości kosztów kredytu hipotecznego będą zależne od naszych dochodów, okresu na jaki chcemy otrzymać finansowanie. Z pewnością dla wielu osób najważniejsza będzie wielkość miesięcznej raty, dlatego im dłuższy będzie okres spłaty tym rata powinna być nieco mniejsza. Pamiętajmy jednak że dłuższe umowy kredytowe będą droższe, dlatego powinniśmy znaleźć odpowiednie rozwiązanie, które pozwoli nam na szybszą spłatę kredytu, z drugiej strony minimalizując koszty. Dlatego możemy skorzystać z pomocy doradcy finansowego, który będzie wiedział w jaki sposób wykonać odpowiednie symulacje, dobrać kredyt który będzie najbardziej pasował do naszej sytuacji oraz wymagań co do wysokości wkładu ze strony banku.

Wyliczenie wysokości raty kredytowej może być skomplikowane, dlatego też osoby które nie znają się na rynkach finansowych nie będą wiedziały w jaki sposób mogę określić swoje możliwości. Doradca może przeanalizować naszą sytuację, zarobki, zadłużenie czy też inne zobowiązania. Dzięki temu można określić jaką kwotę możemy otrzymać. Oczywiście wkład własny będziemy musieli wyłożyć sami, resztę będzie finansował bank. Banki najczęściej oczekują od kredytobiorcy 20% wkładu własnego, resztę pieniędzy otrzymujemy w postaci kredytu hipotecznego. Im większy wkład własny tym koszty kredytu będą niższe, dlatego warto wykonać odpowiednią analizę. Wówczas doradca finansowy będzie mógł przedstawić nam wiele różnych opcji dotyczących możliwości spłaty.

Jeżeli chcemy podjąć współpracę z doradcą, na stronie http://1ekspert.pl znajdziemy informacje na temat zakresu usług jakie oferuje. Będzie to nie tylko wybranie najbardziej korzystnej oferty ale także przeprowadzenie klienta przez wszystkie etapy ubiegania się o kredyt hipoteczny. Z pewnością doradzi nam jakiego rodzaju dokumenty będziemy potrzebowali aby złożyć wniosek w banku. Dużą pomocą może okazać się także znajomość rynku, dzięki czemu doradca może negocjować z bankiem wysokość marży.