2 lipca, 2022

E-nowiny

Najnowsze nowinki z kilku branż

Na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze magazynu

Niezależnie od tego, czy prowadzisz dużą czy małą firmę, wybór odpowiedniego magazynu nigdy nie jest łatwym zadaniem.

Jest jednak wiele rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę podczas wyboru magazynu na wynajem. Odpowiednia powierzchnia magazynowa jest szczególnie ważna dla firm, które zaopatrują sklepy, wysyłają towar do klientów, posiadają nadwyżkę produktów, które chcą przechowywać we właściwy sposób.

Na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze magazynu

Co powinien posiadać odpowiedni magazyn na wynajem

Pierwszą rzeczą, o której musimy zdecydować, jest lokalizacja magazynu, który chcesz wynająć. Musisz strategicznie wybrać magazyn, niezależnie od tego, czy jest on na własny użytek, czy na potrzeby firmy. Ważny jest również łatwy dojazd dla samochodów ciężarowych czy dostawczych. Innym powodem, dla którego lokalizacja jest naprawdę ważna, jest to, że za każdym razem, gdy coś stamtąd przewozisz, lokalizacja wpłynie na cenę transportu, jeśli magazyn jest zbyt daleko od miejsca dostarczenia towaru.

Jeśli szukasz obiektu magazynowego na wynajem, trzeba wziąć również pod uwagę koszt za metr kwadratowy. Wiele ofert na wynajem magazynu w różnych lokalizacjach, o różnych powierzchniach i w szerokim zakresie cen możesz znaleźć online. Możesz również wykorzystać wiele stron internetowych, gdzie znajdziesz funkcjonalne wyszukiwarki, dzięki którym łatwo porównasz ceny magazynów o podobnych wielkościach i funkcjach. Niektóre firmy będą potrzebowały magazynów chłodni, aby przechowywać towary łatwo psujące się, jak nabiał, owoce, warzywa, kosmetyki, leki.

Wybierając magazyny do wynajęcia, warto aby były one dopasowane do potrzeb twojej firmy, trzeba rozważyć, jakie funkcje i wielkość oraz układ magazynu będzie się najlepiej sprawdzał. Możesz zoptymalizować codzienne koszty operacyjne i logistyczne, po prostu poprzez odpowiedni projekt układu wybranego magazynu. Weź również pod uwagę wielkość magazynu, jego powierzchni do przechowywania produktów, ilość półek, szerokość drzwi i bramy wjazdowej, aby ułatwić sobie transport, załadunek, przenoszenie towarów.