27 maja, 2022

E-nowiny

Najnowsze nowinki z kilku branż

Zabiegi depilacji laserowej należy regularnie powtarzać dla optymalnych efektów

W profesjonalnych salonach kosmetycznych, zatrudniających specjalistów, możemy poddać się trwalszym i skuteczniejszym metodom depilacji, takim jak depilacja laserowa i świetlna IPL.

Te dwie metody różnią się od siebie jedynie długością impulsu świetlnego. Otrzymując określoną dawkę energii świetlnej, włosy są podgrzewane, a ciepło przekazywane jest aż do cebulki, uszkadzając mieszek włosowy, z którego one wyrastają. Ale niestety włosy są złym przewodnikiem ciepła, dlatego zaleca się stosowanie takich metod depilacji kobietom o ciemnych włosach i bardzo jasnej karnacji. Na skórze powinno być również bardzo mało pieprzyków i piegów, ponieważ laser może na nie negatywnie wpływać. Przed zabiegiem włosy powinny być zgolone, a na skórę nakłada się żel chłodzący, aby skóra nie została poparzona. Jednak do całkowitego usunięcia włosów potrzeba kilku sesji w określonych odstępach czasu, ponieważ laser ma wpływ tylko na włoski będące w fazie wzrostu. Depilację laserową można stosować na wszystkich częściach ciała, zarówno na nogach, w okolicy bikini, pod pachami, na plecach czy ramionach. Zabiegi depilacji laserowej należy regularnie powtarzać dla optymalnych efektów

Zabieg praktycznie nie ma przeciwwskazań, choć nie sprzyja usuwaniu włosków jasnych czy siwych.

Podczas jednego zabiegu możliwa jest depilacja dużej powierzchni skóry, jak łydki czy uda. Metody depilacji laserowej mają ograniczenia w stosunku do jasnej skóry i jasnych włosów, a także wysoki koszt w porównaniu z innymi metodami. Rodzaj włosów decyduje o liczbie impulsów wiązki lasera potrzebnych do skutecznego usuwania włosów. Ilość włosów i ich struktura również wpływają na cenę i skuteczność zabiegu. Chociaż depilacja laserowa Wrocław jest bezpieczna i bezbolesna, niektóre osoby odczuwają ciepło, pieczenie i kłucie w trakcie i przez pewien czas po depilacji. Po zakończeniu procedury możesz stosować okłady z lodu, kremy lub płyny przeciwzapalne lub zimne natryski, aby złagodzić dyskomfort i zaczerwienienie, jeśli wystąpi. Możesz zaplanować następny zabieg cztery do sześciu tygodni później i powtarzać je tak długo, aż włoski niemal całkowicie przestaną rosnąć.