2 lipca, 2022

E-nowiny

Najnowsze nowinki z kilku branż

Depilacja laserowa to trwała i bezpieczna metoda na pozbycie się owłosienia

W większości przypadków powodem usuwania zbędnego owłosienia jest po prostu fakt, że włoski rosnące na niektórych częściach ciała są dla nas nieprzyjemne i wydają się nieestetyczne.

Jeśli chodzi o usuwanie owłosienia z ciała, to do wyboru mamy wiele metod depilacji, jak golenie, depilatory elektryczne, kremy do depilacji, wosk, pastę cukrową czy golarki, niestety nie są to metody zbyt trwałe, dodatkowo niektóre z nich są dosyć bolesne, dlatego wiele osób po prostu ich unika. W salonach kosmetycznych i gabinetach medycyny estetycznej mamy jednak do wyboru kilka metod depilacji bardziej trwałej i dodatkowo nie powodujących nieprzyjemnych odczuć czy długotrwałych podrażnień. Depilacja laserowa jest bezbolesna, a polega ona na tym, że laser stopniowo ogrzewa mieszek włosowy, podczas gdy końcówka urządzenia jest stale przesuwana po skórze, nie powodując w ten sposób bólu. Możemy dodatkowo użyć żelu czy nakładki chłodzącej, aby zmniejszyć odczuwanie ciepła lasera na skórze. Depilacja laserowa to trwała i bezpieczna metoda na pozbycie się owłosienia

Metoda ta jest skuteczna, szybka i bardzo szeroko stosowana.

Nie ma wątpliwości, że ta metoda pozwala na usunięcie niepożądanego owłosienia z wielu miejsc na ciele, nawet na dolnej części twarzy czy okolicach bikini. I pozwala osiągnąć to, czego inne metody depilacji nie mogą spełnić, to znaczy usuwa niepotrzebne owłosienie na długi czas i nie powoduje nieprzyjemnych odczuć podczas zabiegu. Depilacja laserowa wymaga jednak cierpliwości, ponieważ włoski zaczynają zanikać po serii zabiegów, które trzeba stosować co kilka tygodni, jednak z pewnością będziemy się mogli cieszyć gładką skórą przez wiele miesięcy, a nawet lat. Jest to procedura całkowicie bezpieczna dla pacjenta i bezbolesna, ponieważ laser działa tylko na barwnik obecny we włoskach, nie powodując uszkodzenia skóry czy okolicznych tkanek. Po zabiegu depilacja laserowa Kraków skóra może wykazywać oznaki podrażnienia. Może to mieć postać zaczerwienienia, obrzęku, swędzenia lub mrowienia. Jest to normalne i powinno ustąpić w ciągu kilku godzin, podobnie jak podczas innych metod usuwania włosów, jak woskowanie.