2 lipca, 2022

E-nowiny

Najnowsze nowinki z kilku branż

Najpowszechniejsze rodzaje aparatów na zęby

Skuteczne zwalczanie krzywizny zębów oraz zgryzu jest dzisiaj możliwe dzięki wykorzystaniu specjalistycznych, nowoczesnych technologii gwarantujących wysoki poziom skuteczności.

Bazują one na innowacyjnych rozwiązaniach oferujących efektywne, długofalowe korygowanie wad. Istnieją stałe oraz wymienne aparaty ortodontyczne dostosowane do konkretnego zgryzu i uzębienia pacjenta. Aparaty takie należy odpowiednio regulować, aby zmienić kierunek ułożenia zębów bez potrzeby przeprowadzania zabiegów chirurgicznych. Leczenie polega więc na używaniu dopasowanego aparatu przez ustalony czas.

Najpowszechniejsze rodzaje aparatów na zęby

Innowacyjne rodzaje aparatów ortodontycznych

Do grona bardziej powszechnych rozwiązań wykorzystywanych przez ortodontów zaliczane są aparaty korekcyjne, które zakłada się na zęby na stałe, na cały okres leczenia. Nie da się ich zdejmować w dowolnej chwili i dzięki temu zapewniają bardzo wysoką skuteczność działania w zakresie odpowiedniego układania i nakierowania wzrostu uzębienia. Aparaty stałe są wykonywane z metalu, ale można też zamawiać rozwiązania ceramiczne czy też wykonane z przezroczystych, bardziej dyskretnych materiałów. Ostatnimi czasy w ofertach różnych gabinetów ortodontycznych dostępne są aparaty działające w oparciu o technologię niskiego tarcia co powoduje brak dyskomfortu oraz rzadszą konieczność wizyt kontrolnych.

Poza aparatami stałymi, można korzystać z produktów ruchomych oraz ze specjalnych zdejmowanych nakładek, które zostały wykonane z metalu albo materiałów przezroczystych. Aparaty takie można bez większych problemów zakładać i zdejmować do pracy, szkoły, na noc, itp. Poza klasycznymi rozwiązaniami, na rynku usług ortodontycznych można znaleźć wiele bardziej zaawansowanych aparatów dopasowanych do bardziej nasilonych wad, krzywizny i innych schorzeń zębów czy też zgryzu. Warto więc udać się do ortodonty, który zdiagnozuje problem oraz dopasuje indywidualną, najskuteczniejszą metodę leczenia.

Lekarze specjaliści oraz pacjenci bardzo chętnie sięgają po aparaty ortodontyczne, ponieważ rozwiązania takie charakteryzują się bardzo wysokim poziomem skuteczności. Cena takich metod leczenia może być wysoka lub niska w zależności od skomplikowania schorzenia oraz typu aparatu. Po wpisaniu w wyszukiwarce hasła aparat ortodontyczny cena wrocław można dowiedzieć się więcej na temat cen najpopularniejszych rozwiązań.